Wszystkie kolekcjeSpołeczność szkolna
Centrum Robotyki w Chmurze 🤖

Co to jest Centrum Robotyki, jak działa, kiedy można tam przyjść i z czego w nim można skorzystać

Krystyna Myrcha avatar
Napisane przez Krystyna Myrcha

Centrum Robotyki 🤖

Czy wiesz, że w naszej Szkole istnieje miejsce, w którym mieszkają roboty?

W Warszawie, w Centrum Robotyki Szkoły w Chmurze otwieramy dla Ciebie drzwi do świata technologii i kompetencji przyszłości. Oprócz naszych robotów znajdziesz tu także wiele innych aktywności, w których kreatywność nie zna granic:

• Projektowanie 3D,

• programowanie,

• konstruowanie układów Arduino,

• szydełkowanie,

• a nawet coś dla fanów Minecraft

To tylko kilka przykładów tego, co przygotowaliśmy dla naszych uczniów. Gwarantujemy świetną zabawę podczas pracy z doświadczonymi instruktorami, a także integrację z innymi członkami naszej Społeczności!

Rok szkolny 2024/2025

Sezon jesienny to czas nierozerwalnie kojarzący się z rozpoczynaniem nauki. Przynajmniej w Polsce.

Gdy zewsząd atakują nas reklamy zeszytów, plecaków i kursów, łatwo jest zagubić się w gąszczu ofert na nowy rok szkolny. I zapomnieć, że czasem to, czego szukamy, możemy mieć całkiem blisko i bezpłatnie. Rytm i rutyna tygodnia to ważna aspekty do zaopiekowania, więc jeśli jesteście w trakcie tworzenia kalendarza skrojonego pod Wasze potrzeby, zerknijcie na nasze propozycje.

W Centrum Robotyki Szkoły w Chmurze przygotowaliśmy dla Was ofertę pełną zajęć skupionych wokół technologii, praktycznych umiejętności oraz dobrej zabawy.

Czekają na Was:

• propozycje warsztatów modelowania i druku 3D 🎲

• kursy m.in.:

• programowania robotów na różnorodnych poziomach zaawansowania 💻

• tworzenia animacji oraz gier komputerowych 🎮

• a także warsztaty z rękodzieła (aby zachować dobrostan cyfrowy) 🎨

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a Liderki Centrum chętnie pomogą i wytłumaczą działanie naszych robotów. Służą też wsparciem merytorycznym w Waszych projektach.

Nie jesteście pewni, czy dane zajęcia są dla Was?

Zapraszamy Was od 16.09 do 27.09 na otwarte zajęcia pokazowe, dzięki którym możecie sprawdzić, co was interesuje.

Zajęcia w Centrum Robotyki 🎮

Wszystkie zajęcia w Centrum Robotyki są bezpłatne, skierowane do uczniów i uczennic Chmury z różnych grup wiekowych i z różnymi umiejętnościami. Zapisy na wszystkie zajęcia odbywają się przez naszą aplikację - wszystkie zajęcia znajdziecie właśnie tam, używając filtra o którym napisaliśmy poniżej ⬇️

Poza zajęciami z grafiku, Centrum Robotyki to przestrzeń do samodzielnej pracy, nauki i rozwijania kreatywności podczas bycia z innymi. Centrum otwarte jest od 11:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku.

Grafik zajęć w Aplikacji 📆

Aby szybko znaleźć wydarzenie organizowane przez Centrum Robotyki w Aplikacji📱, kliknij przycisk Filtrowanie w prawym górnym rogu zakładki Wydarzenia lub na Mapie Wydarzeń. Następnie, przy rodzaju wydarzenia, zaznacz Szkoła w Chmurze ☁️ i Centrum Robotyki 🤖. W tym miejscu znajdziesz także inne filtry, które dostosujesz do swoich preferencji 😊

Miejsce i wskazówki 🏢

Centrum Robotyki znajdziesz w Centrum Handlowym Reduta (Al. Jerozolimskie 148, 02-326 Warszawa) od 11:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku.

Aby wejść do Centrum Robotyki należy znaleźć windy na przeciwko drogerii Rossmann na parterze, lub Happy Museum na pierwszym piętrze i wjechać na piętro drugie. Następnie trzeba kierować się w prawą stronę balkonem. Drzwi wejściowe znajdują się za murkiem i drzewami. Aby się otworzyły, należy zadzwonić dzwonkiem i chwilę poczekać.

🧦 W Centrum Robotyki obowiązuje zmiana obuwia.

🍵 Jest kuchnia, z której można korzystać, aby zrobić sobie kawę/herbatę.

Do zobaczenia! 👋

Centrum Robotyki sfinansowane zostało ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Govtech Polska w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Pytania 💬

W przypadku pytań lub sugestii prosimy o kontakt mailowy. Śmiało piszcie na [email protected] 📩 lub na czacie 💬