Wszystkie kolekcjePlatforma edukacyjna
Jak wygląda i działa platforma? (klasy 4-8 oraz LO)

Platforma to cicha bohaterka nauki w Szkole w Chmurze, wygląda tak:

Głównym założeniem, które przyświecało nam przy robieniu platformy jest minimalizm. Znajdziecie na niej tylko to, co jest wymagane w podstawie programowej i nic więcej. Platforma to taki interaktywny zeszyt ćwiczeń, w którym poszczególne przedmioty podzielone są na karty pracy.

Dla przykładu fragment spisu treści w historii w klasie piątej wygląda tak:

Z każdego przedmiotu jest między kilkanaście a kilkadziesiąt kart pracy (przy czym kilkadziesiąt oznacza 20-40 a nie 90 :))

Karty pracy składają się z zadań (w każdej karcie pracy jest ich kilka). Do zadań gdzieniegdzie pojawiają się podpowiedzi, aby pomóc uczniowi w wyszukiwaniu informacji. Tam, gdzie ich nie ma, uczeń/uczennica wyszukuje samodzielnie informacje.

W naszej metodzie chodzi o to, aby skonfrontować ucznia/uczennicę z zagadką, z pytaniem. W toku szukania odpowiedzi, uczy się wyszukiwać i selekcjonować informacje, ale też w aktywny sposób zdobywa wiedzę.

Uczeń/uczennica sprawdza swój wynik i automatycznie dostaje odpowiedź. Wyjątkiem są zadania otwarte, które wędrują do nauczyciela(lki), który(ra) sprawdza je w ciągu tygodnia.

Kartę pracy można poprawić jeden raz. Po dwukrotnym wykonaniu karty pracy, można zobaczyć poprawne odpowiedzi.

Oprócz kart pracy na platformie macie dostęp do całego modułu egzaminacyjnego, do kalendarza z wydarzeniami społecznościowymi i kursami kompetencji oraz do materiałów. W materiałach znajdziesz spis lektur, spis podręczników oraz plik Jak zdać rok i otrzymać świadectwo?” - zachęcamy do jego przeczytania na samym początku.