Wszystkie kolekcjePlatforma edukacyjna
Zgłaszanie błędów na Platformie🙋

Co zrobić z pojawiającymi się na Platformie błędami i jak zrobić zrzut ekranu czegoś co nie działa

Luiza Warda avatar
Napisane przez Luiza Warda

"Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi"

~ Napoleon

Nasza szkoła rozwija się cały czas, więc i nam się one zdarzają. Jednocześnie dbamy, aby Platforma 💻 była coraz lepsza i miała takich błędów jak najmniej. Sami nie jesteśmy w stanie wyłapać ich wszystkich, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za ich zgłaszanie!

Zgłaszanie błędów 🙋

Kiedy chcesz wysłać do nas zgłoszenie o błędzie, warto, abyś zapoznał się z tą instrukcją, ponieważ poprawne zgłoszenie pozwoli nam sprawniej uporać się z problemem. Z kompletem informacji będziemy mogli od razu przystąpić do działania, dzięki czemu będziesz krócej czekać na rozwiązanie problemu.

Swoje uwagi możecie do nas zgłaszać:

👉 na naszym platformowym czacie (do czego gorąco zachęcamy!)

👉 za pośrednictwem facebooka (jeżeli nie masz możliwości skorzystania z czatu)

👉 przez nasz nowy formularz kontaktowy 🎉 LINK

Bardzo ważne jest, abyście nie wysyłali kilku wiadomości z tym samym problemem, bo to wydłuża cały proces, jedna wiadomość w zupełności wystarczy 😉

Potrzebne informacje ✏️

Żeby zająć się danym zgłoszeniem niezbędne nam są niektóre informacje takie jak:

• dane ucznia

imię i nazwisko, adres e-mail do logowania na Platformie. Dzięki temu nie dość, że naprawimy błąd u Ciebie, to możemy zorientować się, czy błąd dotyczy jednego konta, czy szerszego grona.

• opisanie problemu

napisz np. czy tyczy się on Platformy, Przestrzeni Rodzica, może egzaminu albo zmiany adresu (e-mail lub zamieszkania)?

• informacje o karcie pracy

nazwę i numer zadania, numer karty i koniecznie opis błędu — tu sam zrzut ekranu bez opisu niewiele nam mówi.

• sprawa dotyczy Platformy, Przestrzeni Rodzica lub aplikacji

napisz, z jakiej przeglądarki (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge) i systemu operacyjnego (Windows, iOS, Linux) korzystasz.

• zrzut ekranu

W każdym przypadku ogromu informacji dostarcza nam załącz go, proszę, do każdego zgłoszenia! Poniżej zamieszczam instrukcję jak zrobić zrzut ekranu na poszczególnych systemach:

Robienie zrzutu ekranu (screena) 📸

Komputer z Windows

W zależności od sprzętu możesz użyć klawisza z Logo Windows + PrtScn (Print Screen). Jeśli urządzenie nie ma przycisku PrtScn, można użyć Fn + Logo Windows + spacja. Na niektórych komputerach wystarczy naciśnięcie przycisku Print Screen i pojawi się opcja zaznaczenia części ekranu, którą chcesz skopiować. Zdjęcie możesz wkleić za pomocą funkcji "WKLEJ" jako pierwsza rzecz po zrobieniu zrzutu ekranu.

Komputer z IOS

Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie trzy klawisze: shift + command + 3. Jeśli zobaczysz miniaturkę zdjęcia w rogu ekranu, kliknij ją, aby edytować zrzut ekranu.

iPad

Na iPadzie z Face ID: szybko naciśnij jednocześnie przycisk górny oraz dowolny z przycisków zmiany głośności.

Na iPadzie z przyciskiem Początek: szybko naciśnij jednocześnie przycisk górny oraz przycisk Początek

iPhone

Naciśnij jednocześnie przyciski zasilania/przycisk początek i zwiększenia głośności

Pełny przewodnik na rok 2024 dotyczący robienia zrzutów ekranu iPhone'a i  edytowania zrzutów ekranu

Smartfon i tablet

Naciśnij jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszenia głośności. Jeśli to nie zadziała, naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk zasilania, następnie kliknij "zrzut ekranu". Jeśli żadne z tych działań nie pomoże, zajrzyj na stronę pomocy producenta telefonu.

Podsumowanie 🔤

Jeżeli znajdziesz błąd na platformie, zgłoś go do nas na czacie, przez formularz lub na Facebooku. Podaj dane, opis problemu i zamieść zrzut ekranu. Poniżej przykładowa wiadomość ze zgłoszeniem błędu, zainspiruj się i napisz do nas jak najszybciej jeżeli zobaczysz błąd!

Przykładowa wiadomość 💬

Jeżeli napiszesz przez czat, nie musisz o tym pamiętać, o wszystko Cię dopyta nasza Chmurka ☁️ lub nasi opiekunowie. Przejdź z Chmurką ścieżkę od Jestem już w Chmurze ➡️ ⛅️ Problemy z platformą 💻➡️Błędy w kartach pracy ⚠️

Cześć,

jestem Janek Kowalski z 3LO / tata Janka Kowalskiego, mój mail/mail syna to "[email protected]". Nie działają nam zakładki na koncie ucznia, działa tylko czat i kalendarz, a po kliknięciu w kokpit lub egzaminy wyskakuje błąd, zamieszczam zrzut ekranu błędu

Janek

Dzięki za przeczytanie tej instrukcji! Dzięki Tobie zobaczymy się niedługo na nowej jeszcze lepszej platformie!