Zwolnienie z opłat

Najważniejsze informacje na temat wniosku o obniżenie lub zwolnienie z opłat.

Barbara Celińska avatar
Napisane przez Barbara Celińska

Dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o każdego ucznia, dlatego zapewniamy możliwość zmniejszenia lub całkowitego zwolnienia z opłat dla uczniów, których rodziny znalazły się w trudnej finansowo sytuacji. Bierzemy pod uwagę różne okoliczności i chcemy je uwzględnić w naszych decyzjach. 💙

Od września 2024 r. możecie składać wniosek o częściowe lub całościowe zwolnienie z opłat przez Platformę edukacyjną. Jeśli czujecie, że potrzebujecie pomocy, prosilibyśmy o złożenie wniosku jak najszybciej.

Wniosek o zwolnienie częściowe lub całkowite z opłat

Poniżej znajdziesz instrukcję, jak wypełnić wniosek. Różni się ona w zależności od tego, czy jesteście z nami dłużej, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę w Chmurze 🙂

Rodziny, które już są częścią naszej społeczności

1. Chmurowe rodziny otrzymały maila z linkiem do wniosku o zwolnienie
    z opłat 29 maja 2024 pod nazwą "Możesz wnioskować o obniżenie lub całkowite zwolnienie z opłat za naukę w Szkole w Chmurze".

2. Od razu po wypełnieniu wniosku o zwolnienie z opłat dostaniecie od nas
    wiadomość zwrotną, że otrzymaliśmy Wasz wniosek i jesteśmy w tracie
    jego rozpatrywania.

3. Jeżeli wydamy decyzję, otrzymacie maila z informacją zwrotną.

Rodziny, które rekrutują się teraz w roku szkolnym 24/25

1. Wniosek o obniżenie opłaty znajduje się we wniosku o zapisanie się do Chmury - jest to część 3 etapu rekrutacji.

2. Jeżeli klikniecie pierwszą opcję (Jesteśmy gotowi ponosić współodpowiedzialność za szkołę. Będziemy wpłacać opłaty przynajmniej w podstawowej wysokości.) - pojawi się przycisk “wyślij wniosek”.

3. Jeżeli klikniecie z kolei drugą opcję (Nasza sytuacja materialna jest tak trudna, że bez otrzymania wsparcia od szkoły nie będziemy mogli się tu uczyć.) - pojawi się przycisk “następna strona” - przechodzicie dalej.

4. Po zaznaczeniu odpowiednich okoliczności oraz opisu sytuacji finansowej, Waszym zadaniem jest wpisanie liczby członków rodziny na utrzymaniu, miesięcznej kwoty dochodów oraz kwoty, jaką jesteście w stanie wpłacać.

5. Jeżeli wskazana przez Was kwota jest mniejsza, niż 50% kwoty, której wymagamy, pojawia się dodatkowe okno - miejsce na dokument, który poświadcza o Waszej trudnej sytuacji.

6. Następnie wysyłacie wniosek oraz czekacie na automatycznego maila z informacją, czy Wasz wniosek o zwolnienie z opłat został zaakceptowany czy też nie - wysyłka tego maila to nasza odpowiedzialność.

7. Razem z mailem zwrotnym w sprawie opłat, dostajecie także wniosek do podpisania przez obojga rodziców w formie pdf.