Wszystkie kolekcjeNauka w Szkole w Chmurze
Rozszerzenia przedmiotów w Liceum w Chmurze

Informacje o nauce i wyborze rozszerzonych przedmiotów w Liceum w Chmurze

Natalia avatar
Napisane przez Natalia

Nasi uczniowie i uczennice Liceum w Chmurze mogą podczas nauki rozszerzać od dwóch do trzech przedmiotów z których będą zdawać egzaminy klasyfikacyjne w danym roku szkolnym.

Rozszerzenia w Chmurze

Podczas szkolnych egzaminów możesz rozszerzać dwa lub trzy przedmioty wybrane z wymienionych poniżej:

📖 polski

📜WOS

⚗️chemia

🧠 filozofia

📐matematyka

🧬biologia

🗺️ geografia

📯historia

💂 j. angielski

🧲fizyka

💻 informatyka

Zmiana rozszerzenia

Rozszerzenia przedmiotowe w LO można zmieniać do momentu zapisania się na egzamin❗NIE do momentu zdania egzaminu. Można to zrobić samodzielnie na Platformie💻 w zakładce “Ustawienia⚙️” (prawy górny róg ekranu, zębatka ustawień:

Pamiętaj! Egzamin z poziomu rozszerzonego trzeba zdać z materiału z całego roku szkolnego ale przy zmianie rozszerzenia nie musisz nadrabiać materiału z danego przedmiotu w zakresie rozszerzonym z klas niższych (np. gdy uczeń miał rozszerzoną fizykę przez 2 lata i zmienia teraz na rozszerzoną geografię, to nie musi nadrobić geografii rozszerzonej z klas 1 i 2, a fizykę realizuje od klasy 3 po prostu w zakresie podstawowym).

Rozszerzenia na maturze

Maturę na poziomie rozszerzonym można zdawać także z takich przedmiotów, które nie były rozszerzane podczas nauki w szkole więc masz ich do wyboru więcej. (np. historia sztuki). Taką decyzję możesz podjąć podczas wypełniania deklaracji maturalnej w klasie 4 LO. Więcej o maturze dowiesz się z naszego artykułu poświęconego temu tematowi ➡️

Rozszerzenia na maturze są niezależne od rozszerzeń wybieranych w poszczególnych klasach w naszej szkole. To znaczy, że możesz zdawać maturę rozszerzoną z minimum jednego, a maksymalnie z 6 przedmiotów rozszerzonych.

Nauka do rozszerzeń

Od tego roku szkolnego na Platformie💻 dostępne są karty pracy ze wszystkich przedmiotów, które można rozszerzać w naszej szkole❣️

Jeżeli jakiś temat sprawia Ci trudność, warto omówić go z nauczycielem podczas cotygodniowych konsultacji na zoomie (linki do nich są w zakładce "Kalendarz📆" na koncie ucznia na Platformie💻).

Zapraszamy też naszych uczniów na kursy online przygotowujące do matury z każdego rozszerzenia, które dostępne są dla uczniów Chmury, linki do tych kursów podobnie jak konsultacje znajdziesz w Kalendarzu📆 na Platformie💻😊