Wszystkie kolekcjeRekrutacja do Chmury
Podpisy na wniosku zapisu do Szkoły w Chmurze

Tutaj znajdziesz informacje o tym jakie podpisy są niezbędne na wniosku zapisu do Chmury podczas rekrutacji.

Pod wnioskiem o zgodę na edukację domową i zapisanie do Chmury wymagany jest podpis odręczny obojga rodziców/opiekunów prawnych, lub elektroniczny podpis obojga rodziców przez profil zaufany. Taki wniosek obowiązkowo należy dostarczyć w oryginale w sytuacji podpisów odręcznych lub mailowo, jeżeli wniosek jest podpisywany przez profil zaufany na adres: [email protected].

W wyjątkowych sytuacjach jest możliwość podjęcia decyzji o zmianie szkoły tylko przez jednego rodzica. Są to:

• śmierć drugiego rodzica (o czym zaświadcza akt zgonu)

• drugi rodzic nieznany (o czym potwierdza odpis aktu urodzenia dziecka)

• odebranie/pozbawienie praw rodzicielskich (o czym zaświadcza prawomocny wyrok sądu)

• ograniczenie praw rodzicielskich w zakresie decydowania o edukacji, czyli istotnych sprawach dziecka, (o czym zaświadcza prawomocny wyrok sądu, może być to wyrok rozwodowy)

• jednorazowa zgoda sądu na zapis dziecka do Szkoły w Chmurze

Jednocześnie zaznaczamy, że żadne inne przesłanki nie są uwzględniane.

Sam brak kontaktu z drugim rodzicem nie jest podstawą do samodzielnego złożenia wniosku. 🤷