Wszystkie kolekcjeRekrutacja do Chmury
Kontynuacja nauki w Chmurze - formalności

Jak wygląda rekrutacja uczniów którzy kontynuują u nas naukę w kolejnych klasach i etapach edukacyjnych? Przeczytasz o tym w tym artykule :)

Przejście z klasy do klasy w Chmurze

Zazwyczaj nie trzeba ponownie się rekrutować do szkoły w Chmurze przechodząc do kolejnej klasy w granicach danego etapu edukacyjnego. Czyli w Szkole Podstawowej przechodząc od klasy 1 do 8 nie ma potrzeby ponownego składania wniosku. Podobnie wygląda w Liceum w Chmurze przejście z klas od 1 do 4.

Jedyne sytuacje kiedy należy ponownie złożyć wniosek i podejść do rekrutacji to przejście:

• z zerówki do klasy pierwszej SP

• z ósmej klasy SP do 1 LO

W pozostałych przypadkach, wystarczy, że uczeń lub uczennica Chmury zda wszystkie egzaminy klasyfikacyjne. Na tej podstawie pod koniec roku wystawimy świadectwo i wysyłamy je do Was. Dzięki temu automatycznie traficie do kolejnej klasy 😊

Ze Szkoły w Chmurze do Liceum w Chmurze

Jeżeli uczeń lub uczennica kończy u nas ósmą klasę, a chce zostać w Chmurze na etapie liceum, to należy ponownie wypełnić wniosek o zapisanie do szkoły. Wynika to z tego, że formalnie Szkoła w Chmurze i Liceum w Chmurze to dwie osobne placówki.

W takiej sytuacji osoby kontynuujące u nas naukę mają oczywiście, gwarancję miejsca w naszej szkole 😄

Aby się zrekrutować, należy wykonać kroki zgodnie z przeprowadzaną w Chmurze rekrutacją. Oczywiście niektóre kroki będą dla takich osób trochę inne o czym będziemy z Wami już podczas samej rekrutacji rozmawiać 😊