Wszystkie kolekcjeSpołeczność szkolna
Dlaczego w Chmurze tak ważna jest społeczność?

W Szkole w Chmurze nigdy nie chodziło wyłącznie o klikanie platformy i zabranie dzieci ze szkół. Naszym marzeniem jest stworzenie społeczności złożonej ze świadomych i aktywnych ludzi, którzy chcą wnosić swój wkład do świata, w takiej formie i treści jaka jest dla nich w porządku. Zależy nam na uwalnianiu czasu uczniów, aby następnie mogli go przeznaczać na ważne dla siebie projekty.

Wierzymy w siłę społeczności lokalnych. Zależy nam, aby w pobliżu każdego z Was byli inni Chmurzanie/Chmurzanki, z którymi możecie się spotykać i wspólnie spędzać czas. Dlatego też facylitujemy lokalne “zapoznawanie się”, spotkania i wymianę kontaktów oraz wspieramy budowanie przestrzeni do realizacji projektów przez uczniów/uczennice i rodziców.