Wszystkie kolekcjeDokumenty i dane w Księdze Ucznia
Zmiana danych w Księdze Ucznia 📖

Jak zgłosić zmianę imienia, nazwiska, danych kontaktowych w Księdze Ucznia, informacje o wymaganych dokumentach i ich dostarczaniu

Julia Fabisiak avatar
Napisane przez Julia Fabisiak

Jeżeli jesteś uczniem naszej szkoły lub rodzicem jednego z uczniów, wiesz, że jako szkoła, której sekretariat działa zdalnie, zależy nam na kontakcie z Tobą - zwłaszcza w ważnych zmianach Twoich danych. Poniżej opisujemy różne scenariusze i jak z nimi działać😊

Zmiana danych kontaktowych rodzica/ucznia

Zgłoszenie zmian w odpowiednim czasie jest niezwykle ważne, ponieważ pomaga nam utrzymać Twoje dane w pełni aktualne i umożliwia stały kontakt. Zmiany możesz zgłosić poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej lub chmurkowy czat na stronie szkoły albo przez Aplikację mobilną💭

Zmiana adresu e-mail 📧

Jeżeli Twój adres e-mail lub adres e-mail rodzica ulega zmianie, koniecznie nas o tym poinformuj. Bardzo ważne jest to, abyśmy zawsze mogli się z Wami skontaktować.

Pamiętaj o podaniu szczegółów w treści wiadomości:

• czyj adres ulega zmianie,

• z jakiego na jaki zostanie zmieniony.

Jeśli zauważasz, że niektóre nasze wiadomości do Ciebie nie docierają, warto również rozważyć zmianę adresu e-mail, aby nie przegapić ważnych informacji. 😊

Zmiana numeru telefonu 📱

Jeżeli Twój numer telefonu ulega zmianie, również prosimy o natychmiastowe poinformowanie nas o tym. W treści wiadomości podaj szczegóły zmiany:

• stary numer,

• nowy numer telefonu.

Zaktualizowanie tych danych pozwoli nam na bieżąco informować Cię o ważnych wydarzeniach.

Zmiana adresu zamieszkania 🏠

Jeżeli zmieniasz adres zamieszkania, również nas o tym poinformuj. Potrzebujemy, abyś przesłał/a nam aktualne dane, w tym:

• adres zamieszkania,

• adres zameldowania,

• adres korespondencyjny.

Gdy tylko dostaniemy od Was wiadomość o zmianach, wprowadzimy je do Naszej Księgi Ucznia. Pamiętaj, że utrzymanie aktualnych danych kontaktowych ułatwia nam sprawną współpracę i szybkie rozwiązanie wszelkich problemów💙

Zmiana imienia lub nazwiska

Jeśli zmienił_ś swoje imię lub nazwisko, bardzo ważne jest, aby zgłosić to do nas (jeśli zmieniają się dane osobowe ucznia lub jednego z rodziców/ opiekunów prawnych). O takiej zmianie możesz poinformować nas poprzez formularz kontaktowy, nasz chmurowy czat na stronie szkoły lub w aplikacji - ważne żeby być zalogowanym, ponieważ wtedy jesteśmy w stanie Cię zweryfikować i dzięki temu będziemy mogli wprowadzić odpowiednie zmiany w naszej Księdze Ucznia.

Aby to zrobić, potrzebujemy decyzji administracyjnej – dokumentu z urzędu, który potwierdza zmianę danych osobowych.

Wymagane dokumenty 📄

Najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedniego dokumentu jest wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego i poproszenie o wydanie decyzji o zmianie imienia/nazwiska. Ważne jest, aby dokument zawierał informację, jakie zmiany zostały wprowadzone - jakie nazwisko/imię było przed wprowadzoną zmianą. Najlepiej, aby dokument zawierał formułkę "z... na..."*** oraz został opatrzony pieczątką urzędową.

W przypadku zmiany nazwiska po zawarciu związku małżeńskiego, wystarczy przesłać nam skan aktu małżeństwa.

*** Decyzje o zmianie imienia i nazwiska są dokumentami, które nie mają jednego wzoru. Jest określony schemat, jednak dokumenty te potrafią znacząco różnić się od siebie. Ważne jest to, aby w dokumencie znajdowało się właśnie takie sformułowanie, gdyż na jego podstawie widzimy, do jakiej zmiany dochodzi i czy na pewno jest to decyzja dotycząca tego ucznia. Taki mamy wymóg przy zmienianiu tych danych w KU. Można nam przesłać m. in. akt małżeństwa, bo na jego podstawie możemy sprawdzić z jakiego nazwiska na jakie zostało zmienione.

Sposób dostarczenia dokumentów 📬

Możesz przesłać nam skan lub zdjęcie jednego z wyżej wymienionych dokumentów, co jest w zupełności wystarczające. Dzięki temu będziemy mogli szybko i sprawnie zaktualizować Twoje dane. Pamiętaj, że dokument musi zostać przesłany w całości oraz być dobrze widoczny.

Niewystarczające dokumenty ⚠️

Warto pamiętać, że dowód osobisty nie jest wystarczającym dokumentem, ponieważ nie zawiera szczegółowej informacji o zmianie nazwiska "z... na...", dlatego ważne jest, aby dostarczyć dokument bezpośrednio z urzędu.