Legitymacje 💳

Informacje o legitymacji szkolnej w Chmurze

Zuza Ziomek avatar
Napisane przez Zuza Ziomek

Od roku szkolnego 2023/24 wdrożyliśmy plastikowe legitymacje szkolne dla wszystkich uczniów.

Legitymacja plastikowa

Zapisując się do Szkoły już w formularzu musicie przesłać nam zdjęcie do legitymacji - to właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie wyrobić Wam legitymację szkolną, która jest następnie wysyłana do Was pocztą. Kilka dodatkowych informacji:

• Czas oczekiwania na legitymację to do 2 tygodni od momentu złożenia wniosku w zależności od miesiąca kiedy wniosek był złożony.

• Gdy legitymacja jest już wysłana, przesyłamy numer nadania przesyłki oraz link do śledzenia przesyłki.

• Wyrabianie legitymacji dla uczniów z rekrutacji wcześniejszej niż 23/24: Trzeba wypełnić wniosek elektroniczny i dołączyć do niego zdjęcie.

• Wyrabianie legitymacji dla uczniów od rekrutacji 23/24: legitymacje wyrabiane są automatycznie, gdyż zdjęcie legitymacyjne dołączone jest do wniosku zapisu do szkoły

mLegitymacja (elektroniczna) 📱

Znamy to uczucie, kiedy zadajecie sobie pytanie co zrobić w przypadku, gdy czekacie na wyrobienie Legitymacji? Ale rozwiązanie jest niezwykle proste! 🙂

W momencie, kiedy oczekujesz na legitymację plastikową, możesz zgłosić się do nas, aby uzyskać dostęp do mLegitymacji = legitymacji online. 🌐

Jest to legitymacja, która działa na podobnych zasadach jak tradycyjna plastikowa, a jej wyrobienie jest znacznie szybsze. To takie proste! Teraz możesz otrzymać ją w 3 szybkich krokach:

1. Wyślij nam poprzez czat lub mail swoje aktualne zdjęcie w formie elektronicznej, format JPG lub JPEG (wymogi dotyczące zdjęcia podaliśmy poniżej).

2. Podaj swoje imię, nazwisko, numer pesel, klasę oraz informację czy posiadasz orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

3. Czekaj na wyrobienie mLegitymacji i ciesz się nią do woli! 🙂

Kod do mLegitymacji

🔖Jeżeli potrzebujesz nowego kodu do wyrobienia mLegitymacji, prześlij nam ponownie zdjęcia w formacie JPG/JPEG na jednolitym tle oraz numer PESEL.

🔍Jeżeli zgubił_ś poprzedni kod, przeszukaj proszę dokładnie maila rodziców, może być on w spamie. Kody na aplikacje mogą dochodzić po pewnym czasie, szukaj ich w powiadomieniach. Jeśli nie ma, wróć do nas z informacją na czacie lub poprzez formularz. W przypadku, gdy jesteś pełnoletni/a, kod powinien być na Twoim mailu, w aplikacji lub w postaci smsa.

⚠️Jeżeli kod do mLegitymacji nie działa, spróbuj zainstalować aplikację mObywatel ponownie i przepisz (nie kopiuj) kody a jeśli nie będzie działać, wróć do nas z informacją.

Zgubienie Legitymacji plastikowej

W sytuacji, w której potrzebujecie wyrobić duplikat legitymacji wykonaj poniższe kroki:

1. Prosimy o wpłatę 25zł na numer konta: 16 1050 1012 1000 0091 5134 9207
    Tytuł: [Imię i nazwisko dziecka, SP/LO] - opłata za duplikat

2. Prześlijcie nam wiadomość poprzez formularz/czat, którą zatytułujcie "Duplikat legitymacji". W treści umieśćcie następujące dane ucznia:

1. imię i nazwisko

2. datę urodzenia

3. preferowany adres wysyłki (jeżeli jest inny niż podany przez Was w trakcie rekrutacji),

4. zdjęcie w wersji elektronicznej (wymogi co do zdjęcia podane są poniżej).

Prześlijcie nam także potwierdzenie przelewu przez czat lub formularz!

Zdjęcie do legitymacji - wymogi 📸

Wymogi, które przesłane do nas zdjęcie musi spełniać to:

• format zdjęcia jpeg, jpg, png,

• zdjęcie legitymacyjne, jasne tło, kadr do ramion, bez nakrycia głowy, filtrów i gadżetów (najbezpieczniej - jak do dowodu),

• kolorowe

Prosimy o kadrowanie zdjęć przed wysłaniem tak, aby nie wymagały dodatkowej obróbki z naszej strony.