Wszystkie kolekcje
WSZYSTKO, CO CHCIAŁ(A)BYŚ WIEDZIEĆ O CHMURZE
INNE
W jaki sposób wspieracie rodziców którzy są początkującymi edukatorami domowymi?

Oczywiście platforma, którą udostępniamy jest dużym wsparciem.

Wielu rodziców mówi o niej “poduszka bezpieczeństwa”, ponieważ w istocie daje komfort, że nic z podstawy programowej nie zostanie pominięte. Dzięki temu rodzice mają dobry obraz, co dziecko powinno opanować w danym roku i mają wsparcie narzędziowe w nauczaniu dziecka.

Oprócz platformy nasi rodzice mają dostęp do całej “społecznościowej” części wsparcia, a więc:

• kursy kompetencji - niektóre z nich są adresowane szczególnie do rodziców i dotyczą np. o poczuciu własnej wartości u dzieci i roli rodzica we wspieraniu tego, o neurobiologii. Staramy się reagować na głosy rodziców mówiące, czego potrzebują.

• system “Aniołów” - czyli system, w którym doświadczeni Rodzice z Chmury opiekują się w pierwszych tygodniach nowymi Rodzinami. O Anioła każdy może poprosić zapisując się do Szkoły.

• kręgi dla Rodziców - spotkania online prowadzone przez Rafała Wardowskiego, podczas których rodzice mogą wymienić się swoimi spostrzeżeniami, być razem w bezpiecznej i akceptującej przestrzeni, czerpać z doświadczeń i mądrości innych Chmurowych rodziców

• grupa na FB “Szkoła w Chmurze - społeczność” miejsce częstego kontaktu, szukania porad i inspiracji