Wszystkie kolekcjeFinansowanie
Koszty w Szkole w Chmurze

Dowiesz się jakie są opłaty w naszej szkole, za co płacisz i czy można nie płacić?

Szkoła w Chmurze od roku szkolnego 2024/2025 przestaje być bezpłatna. Niestety rząd zdecydował o drastycznym zmniejszeniu finansowania dla edukacji domowej, w ramach której działa nasza szkoła. Różnicę jesteśmy zmuszeni pokrywać z opłat od rodzin uczniów i uczennic.

Podstawowa opłata:

• 140 zł rata miesięczna za uczniów i uczennice w klasach 1-3 SP,

• 240 zł rata miesięczna za uczniów i uczennice w klasach 4-7 SP,

• 290 zł rata miesięczna za uczniów i uczennice w klasie 8 SP oraz kl. 1-4 LO.

Opłaty pobieramy w 12 ratach, w każdym roku szkolnym, za pośrednictwem systemu dostępnego w Aplikacji (stronie www i/lub aplikacji mobilnej).

Za co płacisz

Szkoła w Chmurze prowadzona jest przez Fundację Szkoła w Chmurze – organizację non-profit. Oznacza to, że nie osiągamy zysków, a wszystkie środki przeznaczane są na prowadzoną przez nas działalność edukacyjną.

Jednocześnie mamy pełne zrozumienie dla wyjątkowych i trudnych sytuacji. Chcemy, aby miejsce w naszej szkole mógł znaleźć każdy, kto tego chce i potrzebuje. Chcemy wspólnie tworzyć szkołę i budować naszą społeczność. Dlatego, w przypadku trudnej lub specjalnej sytuacji, możesz ubiegać się o zmniejszenie lub zwolnienie z opłat. Wnioski w tej sprawie będzie można składać w czerwcu i lipcu. Każdy z nich będzie rozpatrywany indywidualnie. Zwolnienie z opłat lub ich zmniejszenie przyznawane jest na rok szkolny.

Ze składki finansujemy:

• wynagrodzenie, koordynację i pracę około 800 nauczycieli

• licencje na oprogramowanie wymagane do pracy szkoły i prowadzenia egzaminów

• koordynację olimpiad i projektów uczniowskich

• koordynację egzaminów wewnętrznych

• organizację egzaminów państwowych

• pracę zespołu opiekunów rodziców i uczniów

• pracę zespołu wicedyrektorskiego

• pracę zespołu psychologicznego

• pracę zespołu kontroli

• pracę office managera

• pracę sekretariatu